logo
 

biuro czynne: Pon - Pt. 10.00 - 18.00

Telefon 58 352 68 52

step1 step2 step3

Wzdłuż Nilu

 
 
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 • Wzdłuż Nilu
 
Lokalizacja:
Egipt - Kair
Wyjazd od:
2017-03-16 ( dni) Inne terminy (2)
Długość pobytu:
11 dni
Miejsce wyjazdu:
Liczba osób dorosłych:
Godziny wyjazdu:
Zakwaterowanie:
Standard
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje
Opcje dodatkowe:
Dopłata do all inclusive w hotelu [+480zł]
Dopłata za all inclusive na statku ( 4 noce) [+660zł]
gwarancja niezmiennej ceny [+78zł]
Ubezpieczenie wariant The Best [+418zł]
Ubezpieczenie wariant Standard Plus [+165zł]
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji [+3%]
gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Standard" [+98zł]
Gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Komfort” [+198zł]
Gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Premium” [+398zł]
cena łącznie:
4044.95 pln (za wszystkie osoby)
 
rezerwuj
 
ZAKWATEROWANIE
 
Część objazdowa (5 rozpoczętych dób hotelowych) Hotele 3* o średnim standardzie (2 rozpoczete doby hotelowe w Hurghadzie - hotel Empire*** lub podobny, 3 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze - hotel Mayorca*** lub podobny). Pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat. W hotelu restauracja oraz bar.
 
Jedna noc w pociągu (kolacja i śniadanie, przedziały tylko 2-osobowe). Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
 
Wyżywienie: śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie).
 
Rejs po Nilu statkiem 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe) - wygodne i klimatyzowane kabiny 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i WC. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki. Wyżywienie: śniadania, lunche i kolacje. Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino) i bezalkoholowe (soki, woda, napoje gazowane) serwowane w głównym barze, najczęściej od 10-22.
 
Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach

Część pobytowa - Hurghada (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Uwaga!!! Dopłata za wersję All Inclusive w hotelach w trakcie części pobytowej obowiązuje dopiero po powrocie z objazdu w trakcie ostatnich 4 nocy w Hurghadzie.

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4*; 3 w  Kairze w hotelu 3*), na statku 4* (4 rozpoczęte doby hotelowe), w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu (1 rozpoczęta doba hotelowa); wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu); transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu; przedziały tylko 2 os.), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, CP, NNW i bagaż).
 
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (ok. 195 USD płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadów i kolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu proponujemy wycieczki fakultatywne:
 
GIFTUN- wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiel w morzu, plażowanie na koralowej wyspie - cena ok. 30 USD.
 
ŁÓDŻ PODWODNA SINBAD - podwodna podróż w różnorodny i kolorowy świat fauny i flory głębi Morza Czerwonego - cena ok. 55 USD.
 
SAFARI - szaleńcza jazda po bezdrożach pustyni, wizyta w beduińskiej wiosce,
- zachód słońca nad Saharą - cena ok. 35 USD
- mega safari - z 40 min. jazdą na quadach i oglądaniem gwiazd przez teleskopy - cena ok. 55 USD.
 
NURKOWANIE GŁĘBINOWE DLA AMATORÓW - wyprawa całodzienna statkiem na rafy koralowe w tym 2 zejścia po około 15 min. w pełnym akwalungu za rękę z nurkiem instruktorem - cena ok. 50 USD. 
 
KATAMARAN RED SEA DOLPHIN - łódź ze szklanym dnem przez które podziwiać można uroki Morza Czerwonego szczególnie dla osób, które nie lubią pływać - cena ok. 35 USD.
 
AQUA PARK W HURGHADZIE - wycieczka dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne All Inclusive w Aqua Parku wliczone w cenę wycieczki.- cena ok. 40 USD. 
 
WIECZÓR TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY - czarujące tancerki, wibrująca orientalna muzyka i wirujący derwisze - cena ok. 35 USD.
 
KLASZTORY - jedne z najstarszych klasztorów na świecie, św. Pawła i św. Antoniego. Możliwość poznania duchowego życia egipskich mnichów - cena ok. 60 USD.
 
UTOPIA - wycieczka morska, możliwość nurkowania powierzchniowego, zejście na wyspę Utopia, All Inclusive cały dzień Dodatkowo rejs łodzią ze szklanym dnem, możliwość łowienia ryb - cena ok. 50 USD.
 
Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.


Program

Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • starożytne Teby • świątynia Horusa w Edfu • pociąg sypialny Asuan-Kair • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie.  Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. Grand Seas Hostmark lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2
Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami. Póżniej odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4
Dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (ok.120 USD). Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych: Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł, a na koniec wizyta na wyspie bananowej (ok. 50 USD). Powrót na statek i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu; przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 5
Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok.4:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs feluką (tradycyjną łodzią z żaglem) po Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener’a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 60 km. - statkiem).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską; tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD). Po lunchu zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie; przedziały tylko 2 osobowe).
Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

Dzień 8
Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 9:00 (zakwaterowanie w hotelu Mayorca 3* lub Santana 3* lub podobnym, nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu). Zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 10
Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 80 USD) wycieczka autokarowa do Aleksandrii, w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności) oraz „prezydencki” Park Montaza z najładniejszą plażą, lunch wliczony w cenę. Wieczorem  po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) „Kair nocą”: Bazar Chan El Chalili, wjazd na Wieżę Kairską, spacer po mieście reprezentacyjnymi uliczkami ze starą kolonialną i muzułmańską architekturą, rejs motorówką po Nilu. Powrot i nocleg w hotelu w Kairze.

Dzień 11
Po śniadaniu transfer do Hurghady, przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w wybranym  hotelu, obiadokolacja. Czas na wypoczynek. Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 12 - 14
Pobyt w Hurgadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.

Dzień 15
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent na miejscu na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec  zmianie lub odwróceniu.


 

                           

Opublikowane na stronach www.studiopodrozy.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego 

Copyright © StudioPodróży '2009. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie projektowanie stron internetowych