logo
 

biuro czynne: Pon - Pt. 10.00 - 18.00

Telefon 58 352 68 52

step1 step2 step3

Symbole Egiptu-Nil i Piramidy

 
 
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 • Symbole Egiptu-Nil i Piramidy
 
Lokalizacja:
Egipt - Asuan
Wyjazd od:
2017-03-02 ( dni) Inne terminy (4)
Długość pobytu:
8 dni
Miejsce wyjazdu:
Miejsce powrotu:
Liczba osób dorosłych:
Godziny wyjazdu:
Zakwaterowanie:
Standard
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje
Opcje dodatkowe:
Dopłata za all inclusive na statku (3 noce) [+490zł]
Dopłata do all inclusive w hotelu [+720zł]
gwarancja niezmiennej ceny [+78zł]
Ubezpieczenie wariant The Best [+304zł]
Ubezpieczenie wariant Standard Plus [+120zł]
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji [+3%]
gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Standard" [+98zł]
Gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Komfort” [+198zł]
Gwarancja bezpłatnej zmiany rezerwacji „Premium” [+398zł]
cena łącznie:
4232.16 pln (za wszystkie osoby)
 
rezerwuj
 
Zakwaterowanie
Część objazdowa (7 rozpoczętych dób hotelowych)
 
Hotele 3* o średnim standardzie (2 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie - 1 na poczatku i 1 na końcu wycieczki - hotel Empire*** lub podobny), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu.
 
Pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat. W hotelu restauracja oraz bar. Wyżywienie: śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie).
 
Rejs po Nilu statkiem 4* (3 rozpoczęte doby hotelowe) - wygodne i klimatyzowane kabiny 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i WC. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.
 
Wyżywienie: śniadania, lunche i kolacje. Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino) i bezalkoholowe (soki, woda, napoje gazowane) serwowane w głównym barze, najczęściej od 10-22.
 
Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4* np. Grand Seas Hostmark lub podobny, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku. Wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku; transfery klimatyzowanym autokarem, nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu; przedziały tylko 2 os.), obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (ok. 195 USD płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadokolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

GIFTUN - wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiel w morzu, plażowanie na koralowej wyspie (cena ok. 25 USD).

ŁÓDŻ PODWODNA SINBAD - podwodna podróż w różnorodny i kolorowy świat fauny i flory głębi Morza Czerwonego (cena ok. 55 USD).

SAFARI - szaleńcza jazda po bezdrożach pustyni, wizyta w beduińskiej wiosce, zachód słońca nad Saharą (cena ok. 35 USD).

 

MEGA SAFARI - z 40 min. jazdą na quadach i oglądaniem gwiazd przez teleskopy (cena ok.55 USD). Nurkowanie głębinowe dla amatorów - wyprawa całodzienna statkiem na rafy koralowe w tym 2 zejścia po ok. 15 min. w pełnym akwalungu, za rękę z nurkiem instruktorem (cena ok. 50 USD).

KATAMARAN RED SEA DOLPHIN - łódź ze szklanym dnem przez które podziwiać można uroki Morza Czerwonego szczególnie dla osób które nie lubią pływać (cena ok. 35 USD).

AQUA PARK W HURGHADZIE - wycieczka dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne All Inclusive w Aqua Parku wliczone w cenę wycieczki.(cena ok. 40 USD).

WIECZÓR TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY - czarujące tancerki, wibrująca orientalna muzyka i wirujący derwisze (cena ok. 35 USD). Klasztory - jedne z najstarszych klasztorów na świecie, św. Pawła i św. Antoniego. Możliwość poznania duchowego życia egipskich mnichów. (cena ok. 60 USD).

UTOPIA - wycieczka morska, możliwość nurkowania powierzchniowego, zejście na wyspę Utopia, All Inclusive cały dzień Dodatkowo rejs łodzią ze szklanym dnem, możliwość łowienia ryb. (cena ok. 50 USD).

Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.


Program

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. Grand Seas Hostmark lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeżdzie do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w „Dolinie Królów” - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami. Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 20 USD) - przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarnii przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa (Trasa ok. 280 km).

Dzień 4
Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (ok. 120 USD). Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka: Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł, a na koniec wizyta na wyspie bananowej (ok. 50 USD). Po obiedzie, zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. Nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), czyli kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Haroerisowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs do Asuanu. (Trasa ok. 120 km - statkiem).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 - 3 kabiny) oraz czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd rano ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefertari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską, wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie; przedziały tylko 2 - osobowe).
Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

Dzień 7
Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 09:30 i zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie. Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4* np. Grand Seas Hostmark lub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok 480 km).

Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 

                           

Opublikowane na stronach www.studiopodrozy.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego 

Copyright © StudioPodróży '2009. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie projektowanie stron internetowych