Narty samolotem z Katowic 2021/22

Sezon 2021/22, polecamy 5 hoteli w Valle d'Aosta !

 

 

 

Hotel Paradise 4*

Ten 4-gwiazdkowy hotel jest naszą odpowiedzią na Wasze potrzeby: basen, strefa SPA, a nawet dostępne w ofercie hotelu masaże, czekają na zmęczonych całodniową jazdą narciarzy. Polecamy go szczególnie tym osobom, którym po całym dniu białego szaleństwa, marzy się już tylko odpoczynek w ciepłych i przytulnych wnętrzach. 




PLAN IMPREZY SKI SAFARI

Dzień 1
Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu, obiadokolacja, rozdanie karnetów i omówienie szczegółów.

Dzień 2
Śniadanie serwowane od 7:30. Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m. Jazda pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu,  obiadokolacja. Po kolacji, dla chętnych wyjście do kasyna, jednego z największych i najbardziej znanych w dolinie Aosta.

Dzień 4
Śniadanie od 7:30, jazda na MONTEROSA z doliny GRESSONEY wokół same „3-tysięczniki”,  wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej małej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do VALTOURNENCHE i CERVINII, skąd chętni mogą przejechać do najlepszego pod każdym względem kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 7
Po śniadaniu jeździmy w najlepszych panujących warunkach w jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8

Po śniadaniu (lub pakiet na drogę) transfer na lotnisko, wylot z Bergamo (Mediolan), przylot do POLSKI.

 

 

 

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

TO WSZYSTKO NA JEDNYM KARNECIE!

 

CENA KARNETU :

 

Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

CENY karnetów na 15.3 i 21.3.2022

 • osoba dorosła- 280 Euro 
 • dzieci urodzone po 31.10.2013 - gratis (Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej 311 Euro) 
 • dzieci urodzone po 31.10.2007 - 220 Euro 
 • seniorzy urodzeni przed 31.05.1957 - 260 Euro 
 • dopłata do ZERMATT- ok.35 Euro (dla chętnych)
CENY karnetów na 28.3 i 4.4.2022
 • cena tylko 150 Euro

 

 

Opis hotelu 

Położenie: Obiekt Paradise Hotel & Wellness oferuje centrum odnowy biologicznej w samym sercu uzdrowiskowej miejscowości Saint-Vincent.

Zakwaterowanie: Do dyspozycji naszych gości są pokoje 2-osobowe urządzone w tradycyjnym górskim stylu z drewnianą podłogą oraz łazienką. Każdy z pokoi wyposażony jest w telewizor i minibar. We wszystkich pokojach można korzystać z WiFi, niektóre z nich dysponują też  balkonem.

Serwis hotelowy: bar, sala śniadaniowa, sala kominkowa, centrum odnowy biologicznej z basenem, jacuzzi, sauną oraz łaźnią parową.

Wyżywienie: Codziennie rano w hotelu serwowane jest śniadanie w formie bufetu, które obejmuje słodkie i słone potrawy. W opcji HB, na kolację zapraszamy do Hotelu Miramonti, oddalonego od Hotelu Paradise o ok. 700m, do którego dochodzi się uroczym deptakiem miasteczka Saint-Vincent. Kolacja jest serwowana, składająca się z przystawki, dwóch dań głównych i deseru. Do kolacji serwowana jest woda (1/l/os.) i wino lokalne (1/l/os.) w cenie.

Lokalizacja Hotelu Paradise w dolinie umożliwia jazdę na nartach w różnych stacjach narciarskich Doliny Aosty. W ciągu 7 dni pobytu odwiedzamy m.in Courmayeur, La Thuile -La Rosiere (Francja), Valtournenche, Breuil -Cervinia z Zermatt (Szwajcaria), Monterosa, Pila. Stacje te charakteryzują  się zupełnie odmiennymi warunkami narciarskimi. Wszystkie urokliwe, imponujące, ze świetnie przygotowanymi trasami o bardzo różnym stopniu trudności. Każdy, bez względu na umiejętności narciarskie znajdzie tam coś dla siebie.


ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • 7 noclegów w Hotelu ****,
 • 7 śniadań w hotelu,
 • w wersji HB: 7 obiadokolacji w restauracji poza hotelem-dojecie deptakiem ok 650m, woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) do kolacji w cenie,
 • przelot samolotem Wizzair lub Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym,
 • transfery z lotniska w Mediolanie – BERGAMO (w obie strony) oraz na stoki,
 • ubezpieczenie Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 
 • korzystanie z hotelowego SPA,
 • opieka rezydenta i pilota podczas całego pobytu

 

NIE ZAPEWNIAMY W CENIE:


 • przewozu sprzętu i bagażu głównego busem z Polski – płatny dodatkowo 200 PLN / komplet,
 • karnetu narciarskiego
 • taksy klimatycznej Euro/doba/os

 

PRZEWÓZ SPRZĘTU NARCIARSKIEGO sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi od 50 euro.

 

Opcje wyżywienia:

 • BB – śniadania,
 • HB – śniadania i obiadokolacje

 

Opcje wyżywienia:

 • Wyloty w poniedziałki : Katowice (KTW), Kraków (KRK), Warszawa (WAW/WMI), Wrocław (WRO)
 • Wyloty we wtorki : Gdańsk (GDN), Poznań (POZ, na zapytanie)

CENNIK DLA HOTELU PARADISE 4* NA SEZON 2021/22

 

Obsługiwane lotniska:

Wrocław (WRO)           Kraków (KRK)           Warszawa WMI (WAW)        Katowice(KTW)       Gdańsk (GDN)     Poznań (PZN, na zapytanie)

*na zapytanie możliwa opcja własnego dojazdu

 

Pokój 1 osobowy : dopłata 500 PLN

 

Termin Wylot z Cena BB Cena HB
14-21.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2950 PLN 3450 PLN
15-22.03.2022 GDN / PZN 2950 PLN 3450 PLN
21-28.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2950 PLN 3450 PLN
22-29.03.2022 GDN / PZN 2950 PLN 3450 PLN

 

 *Karnet 6-dniowy za dodatkową opłatą, płatne w EUR na miejscu.

BB (Bed & Breakfast) – Cena nie zawiera obiadokolacji

HB (Half Board) – Cena zawiera śniadania i obiadokolację

UWAGA! Podane ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym. Do pokoju 1-osobowego obowiązuje dopłata 500 PLN

 

 

 

Trasy Cervinia / Valtournenche i Zermatt:

W sumie 132 trasy zjazdowe

57 tras (150 km) w Breuil-Cervinia / Valtournenche

75 tras (350 km) w Zermatt

Stopień trudności:

58% tras czerwonych, 31% tras niebieskich, 11% tras czarnych

Trasy biegowe - 3 km w Breuil-Cervinia - 5 km w Valtournenche

Wyciągi:

Cervinia/Valtournenche:2 gondole,2 kolejki liniowe,10 krzesełkowych,5 orczyków,1 taśma dla dzieci

najwyższy szczyt 3480 m.

Zermatt: 10 kolejek liniowych,1 kolejka tunelowa,5 gondoli,8 wyciągów krzesełkowych,9 orczyków.

UWAGA! organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych

 

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Tobą otworem.

Wyżywienie:

Nie musisz martwić się o wyżywienie. Rano przed wyjazdem przewidziano śniadanie, a pod wieczór czeka na Ciebie syta, typowo włoska kolacja. W ciągu dnia do dyspozycji mamy całą masę barów i knajp na stokach. Zapytaj, a w każdej stacji skierujemy Cię do tych, które naprawdę warto odwiedzić.

Ubezpieczenie:

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na narty bez asekuracji. Oferujemy ubezpieczenie w cenie usługi. Współpracujemy z Wiener.

 

 

Aby zadać pytanie, założyć rezerwację prosimy o kontakt z biurem: 503 301 889 lub biuro@studiopodrozy.pl

 


 

 

 

Hotel Randez Vous 3*

Ten 3-gwiazdkowy hotel jest ulubieńcem naszych stałych Klientów, ze względu na wieloletnią współpracę i domową atmosferę. Tutaj każdy może poczuć się jak u siebie, rozsiadając się na miękkich kanapach ustawionych w recepcji.




PLAN IMPREZY SKI SAFARI

Dzień 1

Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu, obiadokolacja, rozdanie karnetów i omówienie szczegółów.

 

Dzień 2

Śniadanie serwowane od 7:30. Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 3

Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m. Jazda pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu,  obiadokolacja. Po kolacji, dla chętnych wyjście do kasyna, jednego z największych i najbardziej znanych w dolinie Aosta.

 

Dzień 4

Śniadanie od 7:30, jazda na MONTEROSA z doliny GRESSONEY wokół same „3-tysięczniki”,  wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej małej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do VALTOURNENCHE i CERVINII, skąd chętni mogą przejechać do najlepszego pod każdym względem kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 7

Po śniadaniu jeździmy w najlepszych panujących warunkach w jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 8

Po śniadaniu (lub pakiet na drogę) transfer na lotnisko, wylot z Bergamo (Mediolan), przylot do POLSKI.

 

 

 

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

TO WSZYSTKO NA JEDNYM KARNECIE!

 

CENA KARNETU 6 DNI:

Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

 

 • osoba dorosła- 280 Euro 
 • dzieci urodzone po 31.10.2013 - gratis (Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej 311 Euro) 
 • dzieci urodzone po 31.10.2007 - 220 Euro 
 • seniorzy urodzeni przed 31.05.1957 - 260 Euro 
 • dopłata do ZERMATT- ok.35 Euro (dla chętnych) 

CENY karnetów na 28.3 i 4.4.2022
 • cena tylko 150 Euro

 

 

Opis hotelu

Położenie: hotel usytuowany jest w miejscowości Chatillon. Idealne miejsce wypadowe do wszystkich stacji narciarskich.

Serwis hotelowy: bar, restauracja, sala, TV, sala kominkowa, sauna (może być nieczynna z powodu Covid).

Pokoje: 2-osobowe z możliwością dostawek z pełnym węzłem sanitarnym, suszarka do włosów, TV, telefonem, lodówka.

Wyżywienie: Bufet śniadaniowy lekki. Kolacje serwowane składające się z bufetu sałatkowego, dwóch dań głównych i deseru. Do kolacji serwowana jest woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) w cenie. Menu wegetariańskie dostępne po wcześniejszym zgłoszeniu.

 

 

ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • 7 noclegów w hotelu ***,
 • 7 śniadań w hotelu, w wersji HB: 7 obiadokolacji w restauracji w hotelu, woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) do kolacji w cenie,
 • przelot samolotem Wizzair lub Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym,
 • transfery z lotniska w Mediolanie – BERGAMO (w obie strony) oraz na stoki,
 • ubezpieczenie Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 
 • korzystanie z hotelowego SPA,
 • opieka rezydenta i pilota podczas całego pobytu

NIE ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • przewozu sprzętu i bagażu głównego busem z Polski – płatny dodatkowo 200 PLN,
 • karnetu narciarskiego
 • taksy klimatycznej

 

PRZEWÓZ SPRZĘTU NARCIARSKIEGO sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

 

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi od 50 euro.


CENNIK DLA HOTELU RENDEZ VOUS NA SEZON 2021/22

 

Termin Wylot z Cena BB Cena HB
14-21.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2450 PLN 2950 PLN
15-22.03.2022 GDN / PZN 2450 PLN 2950 PLN
21-28.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2450 PLN 2950 PLN
22-29.03.2022 GDN / PZN 2450 PLN 2950 PLN

 *Karnet 6-dniowy za dodatkową opłatą, płatne w EUR na miejscu.

BB (Bed & Breakfast) – Cena nie zawiera obiadokolacji

HB (Half Board) – Cena zawiera obiadokolację w hotelu (+ wino lokalne i woda do kolacji)

UWAGA! Podane ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym. Do pokoju 1-osobowego obowiązuje dopłata 400 PLN

 

   

 

Trasy Cervinia / Valtournenche i Zermatt:

W sumie 132 trasy zjazdowe

57 tras (150 km) w Breuil-Cervinia / Valtournenche

75 tras (350 km) w Zermatt

Stopień trudności:

58% tras czerwonych, 31% tras niebieskich, 11% tras czarnych

Trasy biegowe - 3 km w Breuil-Cervinia - 5 km w Valtournenche

Wyciągi:

Cervinia/Valtournenche:2 gondole,2 kolejki liniowe,10 krzesełkowych,5 orczyków,1 taśma dla dzieci

najwyższy szczyt 3480 m.

Zermatt: 10 kolejek liniowych,1 kolejka tunelowa,5 gondoli,8 wyciągów krzesełkowych,9 orczyków.

UWAGA! organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych

 

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Tobą otworem.

Wyżywienie:

Nie musisz martwić się o wyżywienie. Rano przed wyjazdem przewidziano śniadanie, a pod wieczór czeka na Ciebie syta, typowo włoska kolacja. W ciągu dnia do dyspozycji mamy całą masę barów i knajp na stokach. Zapytaj, a w każdej stacji skierujemy Cię do tych, które naprawdę warto odwiedzić.

Ubezpieczenie:

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na narty bez asekuracji. Oferujemy ubezpieczenie w cenie usługi. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń UNIQUA S.A. Nasz pakiet ubezpieczeniowy zawiera OKNW i OKL-SKI (KL 10 000 euro, NNW 2000 euro, 200 euro to ubezpieczenie bagażu, a AS z OC 5000 euro). 

 

 

Aby zadać pytanie, założyć rezerwację prosimy o kontakt z biurem: 503 301 889 lub biuro@studiopodrozy.pl

 


 

 

Hotel Miramonti 3,5*

Ten 4-gwiazdkowy hotel to kompletna nowość w naszej ofercie! Dopiero przejęty przez nowego właściciela został przygotowany specjalnie na naszą prośbę dla naszych klientów. Wszystko czego mogło brakować Wam w pozostałych hotelach, w Miramonti na pewno się znajdzie- nowo wybudowana narciarnia, restauracja, sala do wieczornych 'posiadówek’ we własnym gronie oraz bliskość miasteczka na wieczorne spacery.

 

 

 

 

PLAN IMPREZY SKI SAFARI

Dzień 1

Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu, obiadokolacja, rozdanie karnetów i omówienie szczegółów.

 

Dzień 2

Śniadanie serwowane od 7:30. Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 3

Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m. Jazda pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu,  obiadokolacja. Po kolacji, dla chętnych wyjście do kasyna, jednego z największych i najbardziej znanych w dolinie Aosta.

 

Dzień 4

Śniadanie od 7:30, jazda na MONTEROSA z doliny GRESSONEY wokół same „3-tysięczniki”,  wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej małej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do VALTOURNENCHE i CERVINII, skąd chętni mogą przejechać do najlepszego pod każdym względem kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 7

Po śniadaniu jeździmy w najlepszych panujących warunkach w jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 8

Po śniadaniu (lub pakiet na drogę) transfer na lotnisko, wylot z Bergamo (Mediolan), przylot do POLSKI.

 

 

 

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

TO WSZYSTKO NA JEDNYM KARNECIE!

 

CENA KARNETU 6 DNI:

Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

 

 • osoba dorosła- 280 Euro 
 • dzieci urodzone po 31.10.2013 - gratis (Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej 311 Euro) 
 • dzieci urodzone po 31.10.2007 - 220 Euro 
 • seniorzy urodzeni przed 31.05.1957 - 270 Euro 
 • dopłata do ZERMATT- ok.35 Euro (dla chętnych)

 CENY karnetów na 28.3 i 4.4.2022

 • cena tylko 150 Euro

 

Opis hotelu

 Położenie: Hotel usytuowany jest przy wejściu na deptak w uroczym miasteczku Saint Vincent, w samym sercu doliny Aosta. Z tego miejsca codziennie ruszamy odkrywać najlepsze stacje narciarskie okolicy. Położenie obiektu w pobliżu centrum miasteczka umożliwia wieczorne wyjście na spacer po deptaku, lub odwiedziny w lokalnych barach lub restauracjach, a bliskość sklepu szybkie 'uzupełnienie własnych zapasów’.

Zakwaterowanie: Ten duży obiekt oferuje naszym klientów 60 pokoi o ujednoliconym standardzie. Każdy pokój posiada łazienkę z prysznicem lub wanną, telewizor, lodówkę, dostęp do Wi-Fi, w niektórych pokojach znajdziemy też balkon. W standardzie są pokoje 2-osobowe oraz pokoje 3-osobowe i rodzinne.

Wyżywienie: Codziennie rano serwowane jest śniadanie kontynentalne w formie bufetu. Obiadokolacja serwowana jest w hotelowej restauracji i składa się z bufetu sałatkowego, pierwszego i drugiego dania, oraz deseru. Do kolacji serwowana jest woda (1/l/os.) i wino lokalne (1/l/os.) w cenie.

Serwis hotelowy: W hotelu znajduje się restauracja oraz sala wypoczynkowa, w której wieczorem śmiało można odpocząć w miłym gronie, przy kieliszeczku ulubionego napoju, po ciężkim dniu spędzonym na stoku.


 

 

ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • 7 noclegów w Hotelu 3,5*,
 • 7 śniadań w hotelu,
 • 7 obiadokolacji w restauracji w hotelu, woda (1/2 l/os.) i wino lokalne (1/4 l/os.) do kolacji w cenie,
 • przelot samolotem Wizzair lub Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym,
 • transfery z lotniska w Mediolanie – BERGAMO (w obie strony) oraz na stoki,
 • ubezpieczenie Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 
 • opieka rezydenta i pilota podczas całego pobytu

NIE ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • przewozu sprzętu i bagażu głównego busem z Polski – płatny dodatkowo 200 PLN,
 • karnetu narciarskiego
 • taksy klimatycznej

 

PRZEWÓZ SPRZĘTU NARCIARSKIEGO sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

 

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi od 50 euro.


CENNIK DLA HOTELU MIRAMONTI NA SEZON 2021/22

 

Termin Wylot z Cena HB
22-29.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2950 PLN
23-30.03.2022 GDN / PZN 2950 PLN

28.03.-04.04.2022

oraz

04.04-11.04.2022

KTW / KRK / WAW / WRO 2950 PLN

29.03.-05.04.2022

oraz

05.04-11.05.2022

GDN / PZN 2950 PLN

 *Karnet 6-dniowy za dodatkową opłatą, płatne w EUR na miejscu.

HB (Half Board) – Cena zawiera śniadania i obiadokolację w hotelu (+ wino lokalne i woda do kolacji)

UWAGA! Podane ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym. Do pokoju 1-osobowego obowiązuje dopłata 500 PLN

 

 

  

 

Trasy Cervinia / Valtournenche i Zermatt:

W sumie 132 trasy zjazdowe

57 tras (150 km) w Breuil-Cervinia / Valtournenche

75 tras (350 km) w Zermatt

Stopień trudności:

58% tras czerwonych, 31% tras niebieskich, 11% tras czarnych

Trasy biegowe - 3 km w Breuil-Cervinia - 5 km w Valtournenche

Wyciągi:

Cervinia/Valtournenche:2 gondole,2 kolejki liniowe,10 krzesełkowych,5 orczyków,1 taśma dla dzieci

najwyższy szczyt 3480 m.

Zermatt: 10 kolejek liniowych,1 kolejka tunelowa,5 gondoli,8 wyciągów krzesełkowych,9 orczyków.

UWAGA! organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych

 

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Tobą otworem.

Wyżywienie:

Nie musisz martwić się o wyżywienie. Rano przed wyjazdem przewidziano śniadanie, a pod wieczór czeka na Ciebie syta, typowo włoska kolacja. W ciągu dnia do dyspozycji mamy całą masę barów i knajp na stokach. Zapytaj, a w każdej stacji skierujemy Cię do tych, które naprawdę warto odwiedzić.

Ubezpieczenie:

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na narty bez asekuracji. Oferujemy ubezpieczenie w cenie usługi. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 

 

 

Aby zadać pytanie, założyć rezerwację prosimy o kontakt z biurem: 503 301 889 lub biuro@studiopodrozy.pl



Hotel Elena 3*
Ten przytulny obiekt znajduje się w samym centrum miasteczka Saint Vincent. Dzięki swojemu położeniu i bliskości deptaku, oraz sklepów spożywczych, zaopatrujących w niezbędne 'umilacze’ każdego wieczoru, zyskuje sympatię wielu naszych Klientów.

PLAN IMPREZY SKI SAFARI

Dzień 1

Wylot z wybranego lotniska w Polsce, przylot do Bergamo (Mediolan), transfer do hotelu, obiadokolacja, rozdanie karnetów i omówienie szczegółów.

 

Dzień 2

Śniadanie serwowane od 7:30. Jazda w uroczej stacji narciarskiej PILA, możliwość zrobienia zakupów w supermarkecie, lub przespacerowania się po mieście Aosta- założonym w roku 25 p.n.e. przez Oktawiana Augusta, z pozostałościami budowli z czasów rzymskich, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 3

Śniadanie serwowane od 7:30. Wyjazd kolejką SkyWay Montebianco na taras widokowy na wysokości prawie 3500 m n.p.m. Jazda pod MONT BLANC w znanym kurorcie COURMAYEUR na trasach FIS, wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu,  obiadokolacja. Po kolacji, dla chętnych wyjście do kasyna, jednego z największych i najbardziej znanych w dolinie Aosta.

 

Dzień 4

Śniadanie od 7:30, jazda na MONTEROSA z doliny GRESSONEY wokół same „3-tysięczniki”,  wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do LA THUILE, tam możliwość przejazdu na nartach do LA ROSIERE uroczej małej stacji we Francji, z idealnie przygotowanymi trasami. Na szczycie znajduje się średniowieczna twierdza. Wyjazd z parkingu o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem zajęcia w podgrupach.

 

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do VALTOURNENCHE i CERVINII, skąd chętni mogą przejechać do najlepszego pod każdym względem kurortu Szwajcarii- ZERMATT. Tam przejazd najwyżej położoną kolejką zębatą w Europie do klasztoru na wysokości 3 089 m n.p.m. i wjazd na najwyżej w Europie położony taras widokowy na Małym Matterhornie- 3 883 m n.p.m. Wyjazd z Valtournenche lub z Cervinii o 17:00, powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 7

Po śniadaniu jeździmy w najlepszych panujących warunkach w jednej z odwiedzonych już stacji narciarskich. O 17:00 ruszamy w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja.

 

Dzień 8

Po śniadaniu (lub pakiet na drogę) transfer na lotnisko, wylot z Bergamo (Mediolan), przylot do POLSKI.

 

 

 

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

TO WSZYSTKO NA JEDNYM KARNECIE!

 

CENA KARNETU 6 DNI:

Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

 

 • osoba dorosła- 280 Euro 
 • dzieci urodzone po 31.10.2013 - gratis (Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej 311 Euro) 
 • dzieci urodzone po 31.10.2007 - 220 Euro 
 • seniorzy urodzeni przed 31.05.1957 - 270 Euro 
 • dopłata do ZERMATT- ok.35 Euro (dla chętnych)

 

Opis hotelu 


 

Hotel Elena położony jest w centrum miejscowości Saint-Vincent, w idealnym miejscu wypadowym do wszystkich stacji narciarskich w naszej Ofercie SKI SAFARI. Z hotelu spacerkiem przez główny deptak można dojść do kasyna Casino de la Vallée. W pobliżu znajduje się stacja kolejki linowej, którą można dotrzeć do łaźni termalnych Terme St. Vincent. w najbliższej okolicy hotelu znajdziemy wiele butików, sklepów spożywczych i restauracji.

Ten trzygwiazdkowy hotel zapewnia Gościom całodobową recepcję oraz bezpłatne Wi-Fi. Na miejscu znajduje się duży ogród, SPA, przechowalnia sprzętu narciarskiego, czytelnia oraz sala telewizyjna. W głównej sali hotelowej można wieczorkiem zrelaksować się przy lampce wina.

Goście mogą bezpłatnie korzystać z hotelowego centrum odnowy biologicznej i siłowni, które czynne są od 16:00 do 20:30. Centrum spa obejmuje łaźnię turecką, saunę na podczerwień, dużą zewnętrzną saunę fińską oraz wannę z hydromasażem dla 8 osób.

W okolicy hotelu znajduje się wiele restauracji serwujących lokalne przysmaki, oraz typową kuchnię włoską. Znajdująca się w budynku hotelu restauracja Ritrovo oferuje typowe dania z Doliny Aosty.

 

ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • 7 noclegów w hotelu ***,
 • 7 śniadań w hotelu,
 • przelot samolotem Wizzair lub Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym, transfery z lotniska w Mediolanie – BERGAMO (w obie strony) oraz na stoki,
 • ubezpieczenie Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 
 • korzystanie z hotelowego SPA,
 • opieka rezydenta i pilota podczas całego pobytu

NIE ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • przewozu sprzętu i bagażu głównego busem z Polski – płatny dodatkowo 200 PLN,
 • karnetu narciarskiego
 • taksy klimatycznej

 

PRZEWÓZ SPRZĘTU NARCIARSKIEGO sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

 

 

Dla tych z Państwa, którzy nie mają własnego sprzętu, albo zwyczajnie nie chcą go zabierać ze sobą, istnieje możliwość skorzystania z firmowej wypożyczalni nart. Cena kompletu na tydzień wynosi od 50 euro.


CENNIK DLA HOTELU ELENA NA SEZON 2021/22

 

Termin Wylot z Cena HB
14-21.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2690 PLN
15-22.03.2022 GDN / PZN 2690 PLN
21-28.03.2022 KTW / KRK / WAW / WRO 2690 PLN
22-29.03.2022 GDN / PZN 2690 PLN

*Karnet 6-dniowy za dodatkową opłatą, płatne w EUR na miejscu.

BB (Bed & Breakfast) – Cena nie zawiera obiadokolacji

 

UWAGA! Podane ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym. Do pokoju 1-osobowego obowiązuje dopłata 500 PLN

 

 

 

Trasy Cervinia / Valtournenche i Zermatt:

W sumie 132 trasy zjazdowe

57 tras (150 km) w Breuil-Cervinia / Valtournenche

75 tras (350 km) w Zermatt

Stopień trudności:

58% tras czerwonych, 31% tras niebieskich, 11% tras czarnych

Trasy biegowe - 3 km w Breuil-Cervinia - 5 km w Valtournenche

Wyciągi:

Cervinia/Valtournenche:2 gondole,2 kolejki liniowe,10 krzesełkowych,5 orczyków,1 taśma dla dzieci

najwyższy szczyt 3480 m.

Zermatt: 10 kolejek liniowych,1 kolejka tunelowa,5 gondoli,8 wyciągów krzesełkowych,9 orczyków.

UWAGA! organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych

 

Transfery na stoki:

Mieszkanie w dolinie to fantastyczna sprawa – po pierwsze, na dole jest cieplej i nie ma śniegu, po drugie – codziennie możemy jechać tam, gdzie jest piękna pogoda i fantastyczne warunki śniegowe! Wymaga to jednak niedługiego przejazdu do stacji narciarskich. Codziennie ruszamy o 9:00 spod hotelu, a w drogę powrotną wyjeżdżamy o 17:00. Sprawnie, szybko, na czas – z naszym transportem cała Dolina Aosty stoi przed Tobą otworem.

Wyżywienie:

Nie musisz martwić się o wyżywienie. Rano przed wyjazdem przewidziano śniadanie, a pod wieczór czeka na Ciebie syta, typowo włoska kolacja. W ciągu dnia do dyspozycji mamy całą masę barów i knajp na stokach. Zapytaj, a w każdej stacji skierujemy Cię do tych, które naprawdę warto odwiedzić.

Ubezpieczenie:

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na narty bez asekuracji. Oferujemy ubezpieczenie w cenie usługi. 

 

 

Aby zadać pytanie, założyć rezerwację prosimy o kontakt z biurem: 503 301 889 lub biuro@studiopodrozy.pl

 

 


 

 

 

 

Hotel Tourist 3* - 1 km od wyciągów !

Prezentujemy 3-gwiazdkowy Hotel blisko stoku w Valtournenche, z możliwością przejazdu do słynnej Cervinii i szwajcarskiego Zermatt. Ponad 300 km tras narciarskich rozciągniętych na granicy 2 państw i Matterhorn na wyciągnięcie ręki!

 

 

 

Narty we Włoszech na najpiękniejszych stokach Europy – Hotel Tourist – Valtournenche, Cervinia, Zermatt.

Mieszkając w hotelu Tourist, masz możliwość spędzenia 6 dni szusując po ponad 300 km tras narciarskich położonych na granicy 2 państw- Włoch (Valtournenche – Cervinia) i Szwajcarii (Zermatt). Przez cały tydzień cieszysz się towarzystwem jednego z najbardziej rozpoznawalnych szczytów na świecie – Matterhorn (4 478m n.p.m.). Możesz podziwiać go z najwyżej położonego tarasu widokowego w Europie – Małego Matterhorna na wysokości 3 883m n.p.m., skąd po 22 km trasy zjeżdżasz praktycznie do samego hotelu. Prawda, że brzmi to wspaniale? 

Hotel Tourist położony jest blisko stoków, w centrum miejscowości Valtournenche, 1 km od wyciągów ośrodka narciarskiego o tej samej nazwie, połączonego z Cervinią, oraz szwajcarskim Zermatt.

Obiekt dysponuje przechowalnią sprzętu narciarskiego z ogrzewaczem do butów narciarskich. Pokoje w hotelu Tourist są z widokiem na góry oraz bezpłatnym Wi-Fi. Posiadają łazienkę, stylowe meble z drewna, telewizor oraz sejf. Niektóre z nich mają także balkon.

W hotelu Tourist serwowane jest  śniadanie w formie bufetu, a w restauracji podawane są lokalne specjały oraz dania kuchni włoskiej. Goście mogą zamówić napoje i przekąski w hotelowej tawernie z kominkiem. Obiadokolacje są serwowane, 3-daniowe z bufetem sałatkowym.

Na miejscu dostępna jest sala telewizyjna i czytelnia. W odległości zaledwie około 100 metrów od hotelu znajduje się kort tenisowy oraz publiczny basen, z którego Goście mogą korzystać bez dodatkowych opłat.

Do najbliższego wyciągu narciarskiego, można dojechać busem hotelowym, dostępnym dla gości na zamówienie.


ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • 7 noclegów w hotelu ***,
 • 7 śniadań w hotelu,
 • 7 obiadokolacji w restauracji w hotelu,
 • przelot samolotem Wizzair lub Ryanair z wybranego lotniska w Polsce z małym bagażem podręcznym,
 • transfery z lotniska w Mediolanie – BERGAMO (w obie strony) oraz na stoki,
 • ubezpieczenie Wiener S.A. (KL 10000 euro, NNW 1250 euro, 200 euro bagaż, AS OC 10000 euro, sprzęt sportowy 500 euro), 

NIE ZAPEWNIAMY W CENIE:

 • przewozu sprzętu i bagażu głównego busem z Polski – płatny dodatkowo 200 PLN,
 • karnetu narciarskiego
 • taksy klimatycznej

 

PRZEWÓZ SPRZĘTU NARCIARSKIEGO sprzęt narciarski przewozimy busem z Polski za dodatkową opłatą 200 zł. Oferta dotyczy osób lecących z Wrocławia, Krakowa, Poznania Warszawy i Gdańska. Cena obejmuje przewiezienie kompletu sprzętu, tzn.: torby lub walizki, nart i butów w pokrowcach. Cały bagaż musi być dokładnie opisany: imieniem, nazwiskiem oraz nazwą hotelu, a w drodze powrotnej, nazwą miasta w Polsce, do którego ma trafić. Informacja o odbiorze sprzętu zostanie przekazana na tydzień przed wylotem. Sprzęt narciarski oraz bagaże odbierane są indywidualnie, spod wyznaczonego adresu.

CENA KARNETU 6 DNI:

Płatność za karnet narciarski pobieramy na miejscu w EURO (gotówka).

 

 • osoba dorosła- 280 Euro 
 • dzieci urodzone po 31.10.2013 - gratis (Gdy jeden z rodziców kupuje karnet w kasach wyciągu w cenie standardowej 311 Euro) 
 • dzieci urodzone po 31.10.2007 - 220 Euro 
 • seniorzy urodzeni przed 31.05.1957 - 270 Euro 
 • dopłata do ZERMATT- ok.35 Euro (dla chętnych)

CENNIK DLA HOTELU TOURIST NA SEZON 2021/2022

 

Termin Wylot z Cena HB
08-15.01.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3450 PLN
15-22.01.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3450 PLN
29.01-05.02.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3450 PLN
05-12.02.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3550 PLN 
19-26.02.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3750 PLN
05-12.03.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3750 PLN
12-19.03.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3650 PLN
26.03-02.04.2022 KRK / WAW / GDN / PZN 3650 PLN

*Karnet 6-dniowy za dodatkową opłatą, płatne w EUR na miejscu. 

UWAGA! Podane ceny dotyczą osoby w pokoju 2-osobowym. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 500 PLN

  

 

Trasy Cervinia / Valtournenche i Zermatt:

W sumie 132 trasy zjazdowe

57 tras (150 km) w Breuil-Cervinia / Valtournenche

75 tras (350 km) w Zermatt

Stopień trudności:

58% tras czerwonych, 31% tras niebieskich, 11% tras czarnych

Trasy biegowe - 3 km w Breuil-Cervinia - 5 km w Valtournenche

Wyciągi:

Cervinia/Valtournenche:2 gondole,2 kolejki liniowe,10 krzesełkowych,5 orczyków,1 taśma dla dzieci

najwyższy szczyt 3480 m.

Zermatt: 10 kolejek liniowych,1 kolejka tunelowa,5 gondoli,8 wyciągów krzesełkowych,9 orczyków.

UWAGA! organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie w zależności od panujących warunków atmosferycznych

 

 

Ubezpieczenie

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na narty bez asekuracji. Oferujemy ubezpieczenie w cenie usługi. Współpracujemy z Towarzystwem Ubezpieczeń UNIQUA S.A. Nasz pakiet ubezpieczeniowy Kontynenty zawiera OKNW i OKL-SKI (KL 10 000 euro, NNW 2000 euro, 200 euro to ubezpieczenie bagażu, a AS z OC 5000 euro). 

 

Aby zadać pytanie, założyć rezerwację prosimy o kontakt z biurem: 503 301 889 lub biuro@studiopodrozy.pl


 

 

 

DOLINA D'AOSTA leży w północno-zachodniej części Włoch na pograniczu Francji i Szwajcarii i jest jednym z najważniejszych międzynarodowych regionów turystycznych.

Breuil - Cervinia położona u stóp szczytu Matterhorn polaczona z Valtourneche  należy do największych i najstarszych stacji narciarskich we Włoszech (kompleks powstał w latach międzywojennych). Wysokie położenie gwarantuje doskonałe warunki śniegowe, a wspaniały krajobraz lodowcowy i niezapomniane widoki najwyższych szczytów alpejskich - Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rossa - zapieraja dech w piersi. Doskonałe ośrodki narciarskie o międzynarodowej sławie, z bogatą infrastrukturą turystyczną pozwalają zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego turysty. Kolejka linowa na Mały Matterhorn wyjeżdża na 3820 m i jest niewatpliwą atrakcją. Górna stacja kolejki znajduje się na niemal pionowej ścianie. Stamtąd tunelem wewnatrz góry przechodzimy ok. 100 m, gdzie rozpoczyna się wspaniała nartostrada. W tunelu znajduje się również winda, którą możemy wyjechać prawie pod sam szczyt Małego Matterhornu.

Region narciarski oferuje trasy o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 250 km i bardzo dobrze przygotowaną infrastrukturę wyciągów narciarskich o wysokiej przepustowości (kolejki linowe 9 m/s), wychodzących na Plateau Rosa - granicę ze Szwajcarią, połączonych z Valtournenche i Zermatt.

Cervinia to również doskonała baza dla snowbordzistów i narciarzy biegowych. Po nartach można zrelaksować się w licznych knajpkach i restauracjach.